• sokakta öpüşen çifti uyaran kişinin bıçaklanması

  44.
  bunun aynısını geçenlerde eniştem yapmış. fakat herkesin huyu suyu bir değil işte uyardığı elemanlar öpüşmeyi kesip topuklamışlar.. eniştem de karakter olarak el ele bile birilerini görse dünyanın çivisi çıkmış diyecek bir zihniyette.. yani bunu diyenlerin az çok zihniyetleri paralellik gösteriyor.. bunlara göre kızlı erkekli kafede çay içsen de ahlaksızlık oluyor bunları diyenlerin çoğu karma sistemi eleştiren aşırı muhafazakar kesim.. o yüzden adama acımıyorum. fakat diğer taraftan elemanların yapmış olduğu şeyi de kesinlikle savunmuyorum insanlar olaylar karşısında belli bir duruş sergiler herkesin bir karakteri vardır biri size bir söz söylediğinde vereceğiniz öncül tepki bellidir. o elemanların da tepkisi bıçaklamak olmuş.. yani bu adamlara sadece öpüşmeyin deseniz de kız arkadaşına yanlışlıkla baksanız da veyahut incir çekirdeği doldurmayacak bir söz söyleseniz bile gelir bıçaklar sizi.. bu işin azı çoku yoktur bir kişinin karakteri ve vereceği tepki az çok aynıdır.. aslında o kişiyi savunarak toplumumuzda potansiyel cinayet eğilimi olan kişileri de savunmuş oluyoruz. adamı eleştirmek ayrı, bıçaklanma olayı apayrı değerlendirilmeli diye düşünüyorum.. olayın ''aile'' kısmına gelirsek özellikle küçük çocuklar için şimdi Avrupa da çocuk yetiştirme ile burada ki sistem tamamen bambaşka.. mesela çocuğun yanında ebeveynleri küçük öpüşmeler gerçekleştirebiliyor bunu gören çocuk o bilinçaltı ile büyüyor ve sokakta öpüşen bir çift gördüğünde bunun bir sevgi belirtisi olduğunu düşünüyor ama bizde ise televizyonda çıplak bir bayan görünce aaa ooo diye salak saçma tepkiler, birbirine bakıp aptalca gülmeler mevcut ee küçük çocuk her hareketi her sesi her görüntüyü bilinçaltına gömer ve bunlara anlamlar yüklemeye başlar sen normal olan bir şeyi abartırsan çocuk bunu kafasında yanlış şekillendirir ve öpüşen veya hafif açık giyinen kişiler gördüğünde olması gerektiğinden farklı tepkiler vermeye başlar.. örneğin 7 yaşındaki bir erkek çocuğunun bikinili bir bayan gördüğünde tepki vermemesi gerekir. fakat her 5 aileden 4 ünün çocuğuna deney yapsanız bu çocukların görüntü karşısında birbirine bakıp ayıplı bakışlar attığına şahit olucaksınızdır. ama düzgün yetiştirilen çocuk o görüntüyü görse tepki vermez, vermemesi gerekir düşün 7 yaşında! bence çocukların ahlakı 2. planda çünkü eğer çocuklarınızı düşünseydiniz en başta düzgün eğitim vererek yapardınız bunu! çocuğun yolda öpüşen çift görmesiyle zihni bulanmaz onu yetiştiren o görüntüden ne anlamlar çıkarması gerektiğini aşılayan önce siz ebeveynlerisiniz unutmayın bunu da!
  1 -2 ... amuniyimgardas
 • kız kardeşi parkta öpüşürken yakalamak

  13.
  Önce oturup düzgünce konuşulması gerekir.. Özellikle sadece cinsel obje olarak görülen sırf öpüşmek, ilişkiye girmek için yanaşan erkeklerin var olması beni kılllandırır.. Kız kardeşimin kullanılmasına izin vermem.. Fakat ona değer veren, gerçekten seven biriyse sevginin bir belirtisi olarak öpüşmekte doğaldır ama park gibi yerler uygun değildir.. Yaşda önemli tabi 25-26 yaşına gelmiş sağlıklı düşünebilen birine tavsiye de pek gerekmez bence dediğim gibi 18-19 hatta daha erken genç yaşlarda insanlar tam olarak sağlıklı düsünemiyor. Üzülmesini istemem..
  3 ... amuniyimgardas
 • 4 5g

  287.
  4 5g
  Akıl veren çokta para veren yok anasını satayım...
  2 -1 ... amuniyimgardas
 • erkeklerin şıpsevdi olduğu gerçeği

  6.
  günümüzde erkeklerde kızlarda şıpsevdidir. bunun cinsiyet olarak ayırımını yapamayız, ben çok terk edildim mesela hepsine de aşırı ilgi gösterdim üzerlerine titredim ama soğuyup ayrıldılar kimisi ayrılcam demeden ayrıldı öyle sessiz ve sebepsizce... 2 hafta çıkıp gönül eylendiren kişilerin oyuncağı oldum bende.. erkek de yapıyor kız da.. maalesef günümüzde sadece giyim kuşama, tipe bakıp sevgili olursanız olacağı da bu.. senden daha üst modelini bulunca basıyor kıçına tekmeyi olay bundan ibaret..
  1 ... amuniyimgardas
 • evden dışarı çıkmayan insan

  72.
  sebebi çok basit ''samimi'' arkadaşının olmamasından kaynaklanır.. diğer sebepler de etken olsa da arkadaş olayı tecrübeyle sabittir.. çok samimi olmasına da gerek yok en azından yanında rahat olabileceğin, kasmadan saçmayalayabileceğin her türlü muhabbeti yapabileceğin dün tanıştığın kişi bile olabilir samimi den kasıt.. dışarıya çıkarsın herkes sağda solda kankalarıyla muhabbet yapar kimi sevgilisiyle yiyişir, 5-6 arkadaş oyun oynarlar falan sen mal gibi tek gezersin.. bugün en özgüvensiz, en kendini ifade edemeyen, en asosyal bir birey bile grup ortamında bir canavara dönüşebilir.. insan grup psikolojisine göre varlığını sürdüregelmiştir.. zamanla diğer nesillere geçen bu genetik aktarım insanı bireysel olmaktan çıkarmış sosyal bir varlık haline getirmiştir.. özellikle günümüzde sosyalleşmenin bir çığ gibi büyüdüğü bir dönemde eğer birey bu sosyal olgunun içinde ''tek'' ise istediği ortama girip çıksın ''yalnızdır'' zaten asosyal ve özgüvensizliğe iten sebeplerden biri de çocuklukta arkadaş edinmekte zorlanma veya var olan arkadaşlardan kopma veyahut başka bir şehre taşınma gibi sürekli iletişim kesintisi ile büyüyen çocukları görürüz.. birey zamanla bu sosyal olguda kendine yer bulamaz ve tamamen yalnızlığa eğilim gösterir.
  2 ... amuniyimgardas
 • otobüste aşık olmak

  18.
  hemen hemen her gün yaşanan duygu.. aşk değil etkileşimdir aslında.. fiziksel olarak bir hoşlantı bir beğenidir.. özgüven açlığı çektiğim yıllar bol bol yaşadım bunu.. durağa kadar kafada 100 tane senaryo çizilir.. sonuç olarak'ta pek bir şey olmaz ya siz önce inersiniz ya da karşı taraf.. fakat biraz da olsa kendime güvenimin geldiği hayatı pek sallamadığım zamanlar otobüste her etkilendiğim kıza yürüme potansiyeline sahiptim.. şimdi karşılıklı hayvani bir bakışma oluyor bunu kabul ediyoruz.. sonra kaybedecek bir şey yok kafası ile gidip numarasını istiyoruz ve defol git be!! dıngg donggg... burası türkiye welcome turkey... bak güzel insan, bak pıtırcığım, bak zalımın kızı madem istemiyorsun madem etkilenmedin bakma yahu! bana bakma! hem de öyle içten içten kaçamaklı bakışlar atma, atma ya! bu kadar basit.. hele ki bazılarının sevgilisi olmasına rağmen gözü hep dışarıda sürekli birileriyle kesişmek arzusu falan ya amaç ne hanfendi? madem tersleyeceksin neyin egosunu yaşıyorsun? ya da sende etkileniyorsun ama kendini bunu terslemeliyim diye mi şartlandırıyorsun ne? anlayamıyorum bu toplumu ya.. şu ana kadar otobüste veya metroda tanışmak istediğim kız sayısı 10 olmuştur hiçbiri de ne numarasını verdi ne de ufak bir muhabbet etti çoğu da tersledi zaten... çıktığımız kişiler genelde hiç kafada yokken hiç hayal edilmeyen kişiler olur ya böyle ansızın zaten o kafada tasarlanan hayaller hiç gerçek olmaz ya... kısacası sokakta, otobüste, sağda solda aşık olmayın.. öyle ya da böyle hayal edilmeyen kişilerle yolunuz kesişecek...
  3 ... amuniyimgardas
 • şişman kızlara tavsiyeler

  297.
  başlığı görünce 1 yıl önceki eski sevgilim aklıma geldi.. öncelikle şişman kız çirkindir falan argümanları geçiyorum çok güzel bir kızdı.. fakat biraz şişman olması güzelliğini gölgeliyordu sanki.. karşılıklı göz temasları, ara sıra ufak muhabbetler derken çıkmaya başladık.. açıkcası kızın benle çıkmasında benim sıradan bir tipe sahip olmam da büyük bir rol oynamıştır.. bilirsiniz kızlar böyle erkeklere genelde gözü dışarıya bakmaz, aldatmaz, üzmez beni mentalitesi ile yaklaşır.. hoş bazı zamanlar birilerini kıskandırma da araç olarak kullanılmış, şimdi biri var ama yine de belli olmaz yan cebimde dur olarak bekletilmiş, hep bi basamak olarak kullanılmış olsak'ta serbest piyasada bizim gibi erkeklerin özellikle şimdiki zamanlarda değerli olduğu da yadsınmaz bir gerçek.. neyse 1 yıl önce falan o zamanlarda işsiz bir arkadaşla fitness a yazılmışız yaza doğru vücut yapıp tatile akma düşüncesindeyiz spora yeni yazılanlar da bilir o güne kadar sağlıkla falan alakası olmayan adana dürüme çiğ köfte sarıp yiyen tipler birden ben onu yemem bana yağı azaltılmış olacak tarzına falan bürünür bende o moda girmişim çıktığım kıza da şirin görünmek için her buluştuğumuzda kilo mu verdin sen diye gururunu okşuyorum arada öyle böyle sürüyor ilişki.. bir yandan da sağdan soldan edindiğim derme çatma bilgilerle nasıl kilo verilir falan onları öğretmeye çalışıyorum.. başlarda kızı etkilemek için gösteri olarak söylenen bu sözler 2 hafta sonra bende ciddi takıntı haline geldi illa kilo verdirtecektim kıza.. bu arada her konuştuğumuz cümlenin yarısından çoğu sağlık- spor muhabbeti üzerine oturur olmuş... kız da civar çevreden kilosu hakkında olumsuz eleştiriler almış o da acayip kilo vermede ısrarlı... bu arada kızın boy 1.67 kilo 80 idi.. mart ayında başladık haziranın ortasına kadar tam 22 kilo verdi. zamanla değişimi farkediyordum kilo verdikçe inanılmaz derece de güzelleşiyor, yüzüne daha bir çekicilik geliyordu fakat belli bir sınır koyduğumuzdan artık boyut sevgili olmaktan çıkmış spor hocası- öğrencisi kıvamına gelmişti 58 kilo olunca inanılmaz bir değişim oldu kendisinde.. işte yurdum kızının çoğunda bu özellik mevcuttur ki birazcık özgüven geldi mi ulaşılmaz falan sanır kendini aynısı oldu da beni takmamaya, mesaj atmamaya başladı.. buluşalım dediğimde bahaneler üretti, arıyordum telefonlarımı açan olmuyordu ve sonunda da ayrıldı benden... hayatımda yediğim en büyük kazıklardan biridir ve tadı halen damağımdadır.. o yüzden burada kilo verin, sağlıklı beslenin diyerek benim gibi olan kardeşlerimin hal ve hazırdaki ilişkisine darbe vurmak istemiyorum..

  bir tavsiyem olarak ne diyeyim allahınızdan bulun...
  13 ... amuniyimgardas
 • güldür güldüre çıkan komedyen

  8.
  çok kaliteli buldum işte böyle adamlar lazım.. bir defa espiri yaptıktan sonra cool durması çok hoşuma gitti.. işe yeni yeni başlamış biri olarak bu çizgide durmak, efendilik önemlidir fakat biraz da fazla kasıyor gibime geldi fazla da ciddi olmaya gerek yok.. önceki çıkanlar çok bayat, kalitesiz espiriler yapmasına rağmen hahahohohihi hayvanice gülüyor mesela hoş değil, bırak seyirci gülsün en itici şeylerden biri de espiriyi yapanın abartılı şekilde gülmesidir fakat bu çocukta o yok, tuttum bunu değerlenir bu eleman...
  3 -1 ... amuniyimgardas
 • 4 5g

  277.
  şaka maka halen çözemediğim şey.. fazla teknolojiden anlamıyorum mazur görün fakat bu 4 5 g denen durum geçilen tarife gibi bir şey mi yoksa yurt genelinde herkesin geçtiği bir şey mi? cidden anlamıyorum amk internet hızım eskisinden daha yavaş..

  4 5g
  bu ne şimdi amk?
  değişen ne?
  2 -1 ... amuniyimgardas
 • hiç sevgili edinememiş ezik erkek

  8.
  belki kişisel tercihidir insanlara hakaret etmemek gerekir..

  selam genco.. öncelikle zararsız bir troll isen bu yazımı ciddiye alma hatta eksile geç fakat ciddi ciddi böyle düşünüyor isen gel seninle biraz konuşalım.

  hepimiz geçtik o yollardan genco biliriz ilk sevgilinin heyecanı başkadır.. sebepsiz bir özgüven sarıyor bünyeni farkındayım, tamam lan bununla çıktıysam artık her kızla çıkabilirim gibi şeylerde düşünmüyor değilsin.. sevgili olabilmeyi çok yücelttiğin için de zaman sonra bunu başarmanın sevinci olsa gerek bunu da sözlükte paylaşma gereği duymuşsun. fakat herkes seninle aynı yaşta, aynı tecrübeye sahip değil herkes senin kafayı yaşamıyor... sana bir abi tavsiyesi dikkat et senin ilk tecrüben olabilir fakat karşı tarafın ilki değilsin bunu unutma.. 2 hafta sonra kıçına tekme basılacak ve sen yine eski özgüvensiz haline geri döneceksin.. muhtelemen ilk sevgilini de unutamayacak ona sevgiden ziyade platonik bir saplantı içine gireceksin.. sepetlendikten sonra belki 3 yıl belki 5 yıl kimseyle çıkamayacaksın.. hele bir otur sakin ol önce.. bugün sırf sevgilim olsun diye sırf boşta kalmayayım diye düşünen insanlar yüzünden kimse kimseye güvenemiyor.. belki gerçek aşkı, sevgiyi arayan birileri haala vardır ve karşısına çıkacağı kızı bekliyordur olamaz mı genco? hakaret etmeden önce bi düşün..
  3 -1 ... amuniyimgardas
 • uludağ sözlük ün en yakışıklı erkeği

  1106.
  bir boka yaramayan yakışıklılıktır.. kendine bakan, giyinmesini bilen, yakışıklı veya seksi erkeklerin çoğu yalnızdır.. güzel kızları nerede pasaklı, amele tipli, giyinmesini bile bilmeyen hanzolar var onlar götürüyor..

  ağzın laf yapıyo mu genco? gerisi fasa fiso...
  4 ... amuniyimgardas
 • kız tavlama teknikleri

  108.
  yoktur öyle bişiy. her kızın huyu suyu bir değildir kimine hiçbir şey yapmazsın gelir kendi konuşur, kimiyle de konuşmak istersin defol git çeker.. ortama ve kızın karakterine bağlı gelişir olaylar. doğaçlama yapacan anladın?
  1 -1 ... amuniyimgardas
 • 4 5g

  165.
  hızım 10 kb den 70 kb ye yükselmiş. çok mutluyum lan artık 360 p videoları donmadan izleyebiliyorum.
  34 ... amuniyimgardas
 • sözlük yazarlarının canını sıkan şeyler

  600.
  tansiyon 17-10. nabız 121. durum stabil.

  empati kuramıyorum.

  edit: limonlu su içtim iyi geldi biraz tansiyon 14-9 nabız 95. yemeğe fazla abandık ellağam..
  2 ... amuniyimgardas
 • survivor 2016

  433.
  hiçbir sözlük yazarının izlemediği ama hakkında bir sürü şey bilinip entrylerin havada uçuştuğu yarışmadır.

  aq millet entry girmeden önce hep şunu söylüyor '' kanalları dolaşırken rast geldim'' '' evde izliyorlar arada gözüm ilişiyor'' yav he he..
  en heyecanlı yerler de siz kanal dolaşırken gözünüze ilişmiştir kesin.. lan izlesen ne izlemesen ne? nedir bu topluma oynama çabaları, sadece sözlükte değil entry nin birazda formata uyması için söylüyorum dışarı da herkesin her olaydan haberdar olduğu ama izlemediği programdır.. lafa bak lan izlemiyorsun ama her boktan da haberin var.. programa bakmak seni gerizekalı yapmaz fakat programı 1 saat izledin diye gerizekalı olacağını düşünüyor ve burada da kanalları dolaşırken rast geldim diyorsan işte o zaman harbiden gerizekalısındır..
  4 ... amuniyimgardas
 • 120 erkekle çıktım inan ki sevişmedim diyen kız

  16.
  18 yaşına kadar 100 erkekle çıkıp gittiği yeni şehirde veya semtte artık onu tanıyanların olmadığı yeni bir yerde farklı bir imaja bürünerek ''ben zor kızım'' ayaklarına yatan kızla ölümüne kapışır..
  5 ... amuniyimgardas
 • çaya en fazla kaç para verilir

  31.
  iki konuşmak için verilen paralardır aslında.. elit gözükecem diye sevgili veya arkadaşlar toplanıp lüküs bir yerde 10 liraya çay içilir.. oğlum kusura bakmayın da malsınız.. ne bu zengin elit ayakları? sonra para bitince sağa sola sarıyorsunuz.. sizi seven insanlar 1 liraya alınan simidi de paylaşmasını bilir.. sonra efendim neden bu kadar pahalı her şey birde kalkar kapitalizmi eleştirirler..
  1 ... amuniyimgardas
 • ttnet

  1701.
  ne idüğü belirsiz bir internet hızı olan dandik bir şirket.. hadi eskiden zengin-fakir olayı vardı zenginsen sahiptin böyle şeylere şimdi en fakiri bile internet erişimine sahip olabilir.. 50 gb kotalı 16 mp internet hızı kota aşınca hemen düşüyor. eyvallah düşsün öyle anlaşıldı fakat normalde indirme hızı 300 kb/sn olması gerekirken çok dalgalı bir biçimde bazen 10 kb/sn düştüğü oluyor.. elli kere aradım kıvırtıp duruyorlar yok dns ayarınız cart curt sizinle biliyorduk dns ayarlamayı.. tamam 300 kb razıyım sabit olsun canımı yeyin.. başka hiçbir indirme işlemi yokken tek bir dosyanın indirim hızı 5 kb/sn oluyorsa s**eyim yapacağınız hizmeti.. mesela geceleri de belli bir süre indirme hızı 1.5 mb falan oluyor şaşırıyorum çok dengesiz inip çıkıyor.. genellikle bir şey izleyeceğin ya da bir şeye bakacağın zaman düşüyor hızı.. dün avusturya türkiye maçını canlı izleyemedim 280 p de izleyeyim dedim onda bile döndü durdu.. dayının biride siteye yorum yapmış türkiye avusturya maçını internette canlı izlemenin mutluluğunu yaşıyorum diye ne hallere düştük a. koyim ya...
  2 ... amuniyimgardas
 • türk kızlarının çirkin olması

  325.
  doğal güzellik tartışılır fakat hafif bir bakımla çok güzel bayanlar var. önemli olan da nasıl olduğu değil güzel mi güzel? bitti.

  asıl ben etrafıma bakıyorum da çoğu erkek çok vasat.. dikkat çeken erkek çok az bunu anlamak için gay olmaya gerek yok.. bakım desen erkekler giyinmeyi pek bilmiyor daha vurdumduymaz ve daha pasaklı.. bence fiziksel olarak biz onların yanına yakışmıyoruz. vasat tipinle at gibi bir kızın sana baktığına şükür edeceğine halen yok şöyle yok böyle..
  2 ... amuniyimgardas
 • tayt ne zaman dışarı kıyafeti oldu sorunsalı

  6.
  --spoiler--
  türkiye de hiç seks yapmamış erkek sayısı tahmin ettiğinizden daha fazla. biz bunlara halk arasında abaza diyoruz. bu arkadaşlar kendini bu şekilde teşhir eden kıza şöyle bakar:

  -lan bu varya kızışmış ha yoksa bunu giymez olum bu ne? bu kesin benim gibi sikiş istiyo. e ben de istiyorum o da istiyor? ozaman ne duruyoruz?
  --spoiler--

  türkiye de seks yapmamış çok genç vardır doğrudur.. fakat bu erkek kesimini "abazan" veya "sapık" yapmaz.. ben abazan ve sapıklık gibi olgulara inanmıyorum. bir erkeğin bir kadına karşı cinsel düşünceler, bir takım hoşlantılar beslemesi ve bunu medeni yollarla açığa vurması kadar doğal bir şey yoktur. burada genç erkekleri yermek manasızdır.. toplumdaki taciz ve tecavüz olaylarına bakarsak bunu yapan şahısların evli veya sevgilisi olduğunu göreceksiniz.. hatta tek eşi geçin bunların 2-3 eşi olduğuna dair haberleri bile araştırıp bulabilirsiniz.. yani sevgilisi veya eşi olmayan bireyi abazan aç kurt gibi gören zihniyetlerin penceresinden olaya bakarsak normalde eşi olan birey düzenli bir cinsel hayata da sahiptir öyleyse abazan değildir.. yani tecavüz etmez gider eşiyle ilgilenir değil mi? ama görüyoruz ki tecavüzde bulunanların çoğu evli hatta 3-4 eşe sahip kişiler... bireyin tahrik olması kadar normal bir şey yoktur. sağlıklı bir bireyde toplumda nasıl davranacağını bilir hoşlantı varsa gider medeni yollarla tanışır.. azdı mı gider parasıyla kerhanede işini görür ya da gider osbirini çeker bu kadar basit.. istediği kadar tahrik olsun bir erkek kadının rızası olmadığı zaman ona dokunamayacağını bilir... abazanmış, açmış, seks yapmamış falan filan basit argümanlarla yaklaşmayın olaylara...
  5 -5 ... amuniyimgardas
 • yeni şeyler getiriyorum